Zahtjev Paula Gregorovića za pokretanje postupka protiv novinara Milana Pavlovića i urednice Jasne Orlić, zbog objavljivanja teksta „Plinio Cuccurin i Branko Zec nisu prisustvovali Skupštini Adris grupe“, objavljenoga u Glasu Istre 15. lipnja 2017. gdje je kao autor potpisan novinar M.P. dok je isti tekst u Novom listu isti dan potpisan sa P.N.
Milan Pavlović nije član HND-a.
Jasna Orlić nije članica HND-a.
Novinarsko vijeće časti u sastavu Aleksej Gotthardi-Pavlovsky, Tomislav Držić, Davor Hrvoj, Marinko Jurasić, Verica Mađer, Damir Pijaca, Marko Podrug, Vlado Premuž sa sedam glasova za i jednim suzdržanim donosi
Zaključak
u potpunosti, kao neutemeljenu, odbacuje prijavu Paula Gregorovića protiv novinara Milana Pavlovića i urednice deska u Glasu Istre, Jasne Orlić.
Obrazloženje: Paulo Gregorović prijavio je novinara Milana Pavlovića (nije član HND-a) i urednicu deska u Glasu Istre, Jasnu Orlić (nije članica HND-a) zbog objavljivanja članka “Plinio Cuccurin i Branko Zec nisu prisustvovali Skupštini Adris grupe”, koji je, potpuno isti, pod istim naslovom, ali s donekle različitom uredničkom opremom, objavljen istog dana, 15. lipnja 2017. u Glasu Istre i u Novom listu. Gregorović tvrdi da je prava autorica toga teksta Jasna Orlić, iako je on u oba izdanja potpisan inicijalima Milana Pavlovića, odnosno da Pavlović nije ni prisustvovao događaju o kojemu tekst izvještava, a da je tekst potpisan njegovim inicijalima samo zato da bi, temeljem toga, Glas Istre isplatio (nezasluženu) naknadu tvrtki putem koje Pavlović opslužuje dotični medij (Glas Istre) svojim tekstovima.
I Jasna Orlić i Milan Pavlović u potpunosti opovrgavaju Gregorovićevu tvrdnju, tvrdeći da Pavlović jest prisustvovao rečenom događaju i o njemu zaista napisao članak koji je objavljen kako je navedeno. Kao dokaz tome Pavlović prilaže screenshot e-maila kojim je Jasni Orlić 14. lipnja 2017. poslao rečeni tekst, a navodi i imena svjedoka koji mogu potvrditi njegovu nazočnost sjednici Skupštine Adris grupe - događaju o kojemu je izvještavao.
Zbog navedenoga, a nakon provedenog postupka, Novinarsko vijeće časti nije se uvjerilo u utemeljenost prijave.
Protiv ovog zaključka tužitelj Paulo Gregorović podnio je žalbu Središnjem odboru HND-a.