Francuska ministrica vanjskih poslova Catherine Colonna rekla je da je Leclerc-Imhoff ubijen u ruskom napadu "dok je izvršavao svoju dužnost obavještavanja".
"Committee to Protect Journalists (CPJ) duboko je ožalošćen smrću Frédérica Leclerc-Imhoffa i poziva ruske i ukrajinske vlasti da provedu temeljitu istragu o okolnostima njegove smrti. Njegovo ubojstvo još je jedan primjer užasnog danka koji je zahvatio civile u ruskom ratu protiv Ukrajine. Novinari su civili koji pokazuju posebnu hrabrost izvještavanjem s ratnih područja i nikada ne bi trebali biti meta zbog svog rada, kazao je izvršni direktor CPJ Robert Mahoney.
U priopćenju BFMTV-a stoji da je Leclerc-Imhoffov kolega Maxime Brandstaetter lakše ozlijeđen tijekom ovog napada, dok njihova suradnica Oksana Leuta nije ozlijeđena.
Prema do sada prikupljenim podacima Leclerc-Imhoff je osmi novinar koji je ubijen dok je izvještavao o ratu otkako je Rusija pokrenula invaziju na Ukrajinu.
Izvor: CPJ
Foto: CPJ