U skladu s Programom rada EPRA-e za 2018., plenarni paneli bili su posvećeni dvijema temama „Javni servis i sadržaj od javnog interesa u digitalnom dobu: uloga regulatora“ i „Regulacija političke komunikacije i izazovi društvenih medija: koja je uloga regulatora?“.
U sklopu jesenskog zasjedanja EPRA-e održane su i tri paralelne radionice: prva na temu uloge regulatora u komercijalnim komunikacijama modernog doba, na drugoj radionici razmijenjena su iskustva i dobre prakse na temu postizanja veće raznolikosti u televizijskom i radijskom emitiranju, dok se treća radionica bavila temom nove Direktive o audiovizualnim medijskim uslugama, s naglaskom na implikacijama za suradnju između regulatora iz zemalja Europske unije i onih izvan EU.
Uz spomenute aktivnosti, u sklopu EPRA-e osnovana je radna grupa za medijsku pismenost, s obzirom na važnost i aktualnost ove teme u digitalnom društvu i svijetu audiovizualnih medijskih usluga. Agencija za elektroničke medije je među dvadesetak članica te radne skupine koja se bavi razmjenom iskustava i prakse u osnivanju nacionalnih mreža za medijsku pismenost, utjecajem novog članka o medijskoj pismenosti u novoj Direktivi o audiovizualnim medijskim uslugama, pitanjima izvještavanja o medijskoj pismenosti i evaluacije projekata i inicijativa vezanih uz ovu temu.
EPRA je mreža koja okuplja 53 nacionalna regulativna tijela iz 47 zemalja i platforma koja sadrži bazu komparativnih radnih dokumenata, prezentacija i informacija o regulaciji medija. Web stranica EPRA-e jedinstven je izvor informacija i znanja o regulatorima i o implementaciji regulacije medija u Europi.
Hrvatsku su na skupu predstavljali članovi Agencije za elektroničke medije, ravnatelj Agencije i predsjednik Vijeća Josip Popovac te njegov zamjenik Robert Tomljenović i član Vijeća za elektroničke medije Damir Bučević.
Izvor: AEM